top of page

KNTR je banda přátel, která s láskou a radostí tvoří oblečení.

Kotva 1

Značka stojí na bedrech dlouholetého přátelství a první návrhy vznikly v zádních lavicích pražských gymnazií. Chyběla nám špetka minimalismu a nebavila nás okolní móda. Tři z nás se tenkrát sebrali, koupili šicí stroj a naučili se šít.

KNTR je zkrácenina naší společné přezdívky - Kentauři, jejíž vznik zastírá spousta příběhů a legend. Logem se stalo společné tetování, kterým jsme na přelomu roku 2015 stvrdili naše přátelství.

Při tvorbě oblečení respektujeme lidský kapitál a naší matičku zemi.  Uvědomujeme si, že modní průmysl je po ropném jedním z předních znečisťovatelů životního prostředí, ovšem s potenciálem vést celosvětovou  snahu o zlepšení v této oblasti. Proto se snažíme nabídnout alternativu k rychlé a konzumní módě.

Oblečení vyrabíme z organických materiálů, ideálně s GOTS certifikací, případně z látek od tuzemských dodavatelů, které vždy prvně navštívíme. Občas také ze zbytků, které jsou ponechány napospas osudu. Vše je ručně šité v České Republice ve spolupráci s místními švadlenami a chráněnými dílnami.

Baví nás neotřelé střihy a materiály, kolaborace s umělci a nejraději šijeme na míru jen pro Vás. 

Shlédněte videa z KNTR zákulisí

Kotva 2
Všechna videa
Přehrát video

Prolistujte si krátkou knižkou

Kotva 3

Napsali o Nás

Kotva 4
np logo.jpeg
bottom of page